Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 03.12.2022

Zapraszamy na grudniowe spotkanie dla miłośników gier planszowych!

Miejsce: Oleśnicka Biblioteka Publiczna, ul. M. Reja 10/Sala konferencyjna
Kategoria: Biblioteka
Data: 2022-12-03
Godzina: 15:00

Przed nami Mikołajki i Święta a Wy szukacie pomysłu na prezent dla fana gier planszowych? A może sami szukacie inspiracji by uzupełnić swoją kolekcję o nowe tytuły lub chcielibyście po prostu rozpocząć swoją przygodę z planszówkami?

Z pomocą przychodzi Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja!

3 grudnia (sobota) zapraszamy Was na kolejne „Rejówki w bibliotece” czyli spotkanie dla miłośników gier planszowych! Sprawdzicie nie tylko gry dostępne na co dzień w Bibliotece „Pod Sową” i Bibliotece „Pod Pegazem” ale także spotkacie się z graczami, którzy chętnie podpowiedzą Wam w co zagrać!

Widzimy się tradycyjnie w sali konferencyjnej biblioteki przy ul. M. Reja 10 w godzinach od 15.00 do 21.00!

Mikołajkowy spektakl teatralny dla dzieci "Kopyta w górę" SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2022-12-03
Godzina: 17:00

Zapraszamy 3 grudnia 2022 o godzinie 17.00 na Mikołajkowy spektakl teatralny dla dzieci "Kopyta w górę" w wykonaniu Teatru Kultureska, który odbędzie się w sali widowiskowej MOKiS.
Bilety w cenie 20 zł* do nabycia w systemie Bilety24.pl od 15.11.2022 r. (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24 doliczana jest prowizja dla operatora +1 zł).

plakat Mikołajki

 

Informacja o spektaklu

"Kopyta w górę!" to spektakl musicalowy o mikołajkowo-świątecznej tematyce w wykonaniu Teatru Kultureska, oparty na autorskim scenariuszu. Przedstawienie, dzięki świątecznej oprawie scenicznej (scenografii i kostiumom), magicznej muzyce i oryginalnej fabule przeniesie widzów w wyjątkowy świat. Gwarantujemy 60 minut rodzinnej rozrywki, pełnej dobrego humoru, zachwycających postaci i wspólnej zabawy! Spektakl pokazuje dzieciom, że marzenia się spełniają, a każdy dzień można uczynić świętem.

Dzieci będą miały okazję aktywnie uczestniczyć w spektaklu - staną się uczestnikami rozgrywającej się akcji, dzięki interaktywnemu charakterowi widowiska.

W spektaklu wśród postaci pojawi się także najbardziej magiczny bohater Świąt - Święty Mikołaj.

Czas trwania spektaklu: 55 minut.

Wszystko już gotowe - Renifer Renia i Renifer Rózia ostrzą kopyta i ćwiczą piruety na nocną podróż z saniami pełnymi prezentów. Choć wszystko działa bezbłędnie, jak za każdym razem - w tym roku renifery czeka niespodzianka. Zapewne o tym nie wiecie, ale raz na tysiąc lat św. Mikołaj pozwala ciągnąć swoje sanie innemu zwierzęciu pociągowemu niż reniferowi. W tym roku do reniferów dołączy nieoczekiwany gość, dzięki któremu na biegunie zrobi się przezabawnie.

Jak to się stało, że do zaprzęgu reniferów dołączył Osiołek Olek? Czy to pomyłka? Co zrobić, kiedy na biegunie szaleje burza elektromagnetyczna i wszyscy, łącznie z Mikołajem, tracą swoje magiczne moce? Jakie tajemnice skrywa św. Mikołaj?

Na te pytania poznacie odpowiedź, oglądając nasze magiczne widowisko muzyczne!

do góry