Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 09.12.2022

Nowy odcinek podcastu "Pani, kiedyś to było..."

Miejsce: online
Kategoria: Kultura
Data: 2022-12-09
Godzina: 12:00

Zapraszamy 9 grudnia 2022 o godzinie 12.00 na premierę nowego odcinka podcastu „Pani, kiedyś to było…”, który należy do nowej serii „Za czym kolejka ta stoi?”.
W nowym odcinku Pani Danuta opowie nam o Domu Handlowym Centrum i Supersamie!

podcast plakat

Informacja o odcinku

Pozwólcie zabrać się w cudowną podróż w przeszłość, gdzie Dom Handlowy Centrum robił wrażenie na wszystkich oleśniczanach (i nie tylko!), w Supersamie pracowało prawie 70 osób, a sklepy miały swoje dekoratornie…

W prawie półgodzinnej rozmowie z cudowną Panią Danutą powrócimy do kultowych sklepów w oleśnickim Rynku - do Domu Handlowego „Centrum” oraz do Supersamu (budynek, gdzie obecnie mieści się m. in. sklep Polesie). Jak wyglądały inwentaryzacje? Rozliczenia? Jakie stoiska mieściły się w Centrum? Po co w sklepie szatnia?

Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedzi w najnowszym odcinku podcastu „Pani, kiedyś to było…”, który należy do nowej serii „Za czym kolejka ta stoi?”. Gościem specjalnym odcinka jest Pani Danuta, która z handlem związana jest (najpierw we Wrocławiu, a następnie w Oleśnicy) już 63 lata! Niesamowita energia, pasja do pracy, poczucie humoru oraz szacunek do człowieka i zawodu - to wszystko było zauważalne podczas naszego spotkania.

Pani Danusi dziękujemy za przyjęcie zaproszenia, a Was zachęcamy do wysłuchania odcinka.

Okładka odcinka

Okładka odcinka to zdjęcie J. Jaworskiego udostępnione nam dzięki uprzejmości Działu Dokumentów Życia Społecznego Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. M. Reja.

Wysłuchaj podcastu - premiera 9.12.2022 o godz. 12.00!

Serwis Anchor

Serwis Spotify (link dla użytkowników zarejestrowanych w serwisie Spotify)

Informacja o projekcie "Pani, kiedyś to było..."

“Pani, kiedyś to było…”. Ten zwrot pada niejednokrotnie, gdy wspominamy i z sentymentem patrzymy w przeszłość. Dlatego właśnie tak nazwaliśmy nowy projekt Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

Projekt w formie podcastów do odsłuchu realizowany jest przez Oleśnicki Dom Spotkań z Historią i ma na celu przybliżenie historii naszego miasta. Ale nie są to wzniosłe historie dotyczące wojen, zabytków czy wielkich nazwisk.

Więcej informacji o projekcie „Pani, kiedyś to było…” i linki do poprzednich odcinków podcastu znajdziecie w zakładce Nasza działalność.

do góry