Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 14.01.2023

Zapraszamy na pierwsze spotkanie dla miłośników gier planszowych w 2023 roku!

Miejsce: Oleśnicka Biblioteka Publiczna, ul. M. Reja 10/Sala konferencyjna
Kategoria: Biblioteka
Data: 2023-01-14
Godzina: 15:00

Zapraszamy w styczniu do uczestnictwa w działaniach Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja!

Wspólnie z Biblioteką „Pod Pegazem”, w ramach akcji #GryBezPrądu, zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Rejówki w bibliotece”.  W zeszłym roku w 8 spotkaniach dla miłośników gier planszowych wzięło udział ponad 220 uczestników! Mam nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej!

A w związku z długim weekendem na pierwsze spotkanie zapraszamy wyjątkowo nie w pierwszą sobotę miesiąca, a 14.01.2023. Gramy tradycyjnie od 15.00 do 21.00. Do sprawdzenia zarówno planszówki dostępne do wypożyczenia na co dzień w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową” jak i gry ze zbiorów Biblioteki „Pod Pegazem”. Zachęcamy także by przynosić własne gry by spróbować rozgrywki z innymi uczestnikami spotkania.

Inauguracja Roku Kulturalnego - koncert zespołu VERTIGO BAND

Miejsce: Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4
Kategoria: Kultura
Data: 2023-01-14
Godzina: 18:00

Zapraszamy 14 stycznia 2023 roku o godzinie 18.00 do sali widowiskowej MOKiS na koncert zespołu VERTIGO BAND, który odbędzie się z okazji Inauguracji Roku Kulturalnego.
Bilety w cenie 35*zł do nabycia w serwisie Bilety24.pl od 5.12.2022 r. (*do biletów sprzedawanych w systemie Bilety24.pl doliczana jest prowizja dla operatora +2 zł).

plakat Vertigo

Kup Bilet

Bilety 35*zł do kupienia w systemie Bilety24.pl od 5.121.2022 r. Do ceny biletów doliczana jest prowizja operatora +2 zł.

Zespół VERTIGO BAND

Elektryzujący wokal Natalii Szczypuły, finalistki ostatniej edycji The Voice of Poland, fantastyczna sekcja dęta reprezentowana przez topowych muzyków wraz z doskonałym fundamentem gitary elektrycznej, pianina, gitary basowej i perkusji to gwarancja muzycznej uczty i niezapomnianych wrażeń.

Zespół inspiruje się amerykańskimi wzorcami i brzmieniami. Repertuar Vertigo Band obfituje w utwory z gatunku swing, soul, które, w tak bogatym składzie, brzmią jak autentyczne, nowoorleańskie kompozycje z początków XX wieku.

Oprócz rdzennych utworów tego gatunku, zespół zaaranżował znane i lubiane przeboje muzyki współczesnej w zupełnie nowy, świeży sposób, czym zaskarbił sobie serca publiczności.

do góry