Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 29.05.2023

Ponad 600 książek wyruszy w drogę do pacjentów Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmunologii i Hematologii!

Miejsce: Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja
Kategoria: Biblioteka
Data: 2023-05-29
Godzina: 16:30

Jedziemy!!! Jedziemy My! Jedzie Wojtek i Agatka Miszewscy! Jadą książki i jedzie regał na książki!

A to wszystko w ramach akcji #ZadymyNaChemioterapii, którą Agata z Wojtkiem zainicjowali by wspomóc personel i pacjentów Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii!

W poniedziałek (29.05.) wspólnie łączą siły: ekipa z Rolki Reggae Rajd, grupa rowerowa Oleśnica Bajk Stajl, pracownicy Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. M. Reja i ekipa firmy doWysłania.pl!

A wszystko to by stworzyć BIBLIOTEKĘ z której w dowolnej chwili będą mogli skorzystać pacjenci przebywający na oddziale!

O zaletach czytania pisaliśmy wielokrotnie!

Czytanie:

  • pomaga w poszerzaniu słownictwa,
  • poprawia koncentrację i pamięć,
  • inspiruje, rozwija wyobraźnię,
  • poszerza światopogląd i wiedzę,
  • kształtuje osobowość,
  • zwiększa wrażliwość na innych ludzi.

Jednak przede wszystkim ciekawa lektura pozwala nam się zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach, stresie i chorobach!

Dlatego oleśnicka biblioteka wystartowała ze zbiórką książek i dzięki Waszemu wsparciu zebraliśmy ponad 600 tytułów (13 kartonów po brzegi wypełnionych książkami). Regał ufundowali pracownicy biblioteki przy wsparciu właścicieli oleśnickiego salonu meblowego BRW, a transportem całości zajmie się w poniedziałek ekipa Oleśnica Bajk Stajl. Już nie możemy się doczekać widoku półek wypełnionych książkami, które - mamy nadzieję - chociaż na chwilę odciągną pacjentów od problemów i choroby!

Start dostawy z Oleśnicy o godzinie 16.30!

do góry