Strona główna/Kalendarium

Kalendarium

terminarz dnia 01.06.2023

Dzień Dziecka na rynku z "Bajkową biblioteką"!

Miejsce: Rynek Miejski w Oleśnicy
Kategoria: Biblioteka
Data: 2023-06-01
Godzina: 09:00

Już wkrótce obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Z tej okazji, Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja wraz z partnerami, przygotowuje dla Was na 1 czerwca „bajkowe” atrakcje!

Plakat promujący atrakcje z okazji Dnia Dziecka

W ramach akcji „Bajkowa biblioteka” łączymy siły m.in. z grupą rowerową „Oleśnica Bajk Stajl” oraz z niezwykłym  i jedynym w Polsce rowerowym teatrem, który zabierze Was w świat bajek i baśni! Mowa o „Teatrze Miejsca”, który jest połączeniem pracowni lalkarskiej oraz teatru wędrownego przemierzającego kraj rowerem przekształconym w scenę teatralną. Jego założycielem jest Robert Poryziński - lalkarz, reżyser i opowiadacz baśni.

Robert Poryziński i jego Teatr Miejsca

Już wkrótce Robert wyruszy swoim pięknym baśńrowerem w podróż do Oleśnicy by w ramach obchodów Dnia Dziecka, na rynku, zaprezentować Wam spektakl „Opowieści Papierowego Teatru”„Opowieści Papierowego Teatru” to wyjątkowe widowisko lalkowe i autorska adaptacja baśni napisanych przez H. Ch. Andersena. Spektakl łączy w sobie tradycyjny teatr lalkowy z elementami średniowiecznego teatru retablo i sztuki kamishibai. Mostem łączącym obie konwencje jest postać opowiadacza, który poprowadzi Was przez świat opowieści! 1 czerwca zaplanowaliśmy dla Was dwa wejścia - o godzinie 10.00 i o godzinie 12.00!

Teatr Miejsca

W ramach „bajkowych” atrakcji działać będzie też, od 09.00 do 15.00, plenerowa strefa zabaw literacko-plastycznych. Z Biblioteką „Pod Sową” m.in. zaprojektujecie rower dla Waszej ulubionej postaci bajkowej! Jak wyglądałby rower dla Harrego Pottera, a jak dla Piotrusia Pana? Mamy nadzieję, że puścicie z nami wodze fantazji i stworzymy wspólnie wyjątkową wystawę wyjątkowych projektów!

Zdjęcia z zajęć plasycznych dla dzieci z klasy O C ze Szkoły Podstawowej nr 2

Tego dnia, na rynku, pojawią się również rowerowe atrakcje od grupy „Oleśnica Bajk Stajl”! Każdy z Was będzie miał okazję przejechać się wygodną rikszą oraz „złapać” za książkowe niespodzianki z roweru bibliotecznego BOOKWORM!

Przejażdżki rikszą z dzieśmi z klasy O C ze Szkoły Podstawowej nr 2  Przejażdżki rikszą z dzieśmi z klasy O C ze Szkoły Podstawowej nr 2

Dla starszych „moli książkowych”  1 czerwca wystartuje także dwudniowa, plenerowa Giełda Książki!

Zachęcamy Was do rodzinnych odwiedzin - najlepiej na rowerach bo wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Oleśnicy szykujemy dla Was do 11.00 do 12.00 znakowanie rowerów!

Zapraszamy!

Organizację wydarzenia wspiera Forma Otwarta Oleśnica oraz Fundacja OFCA

Zapraszamy na plenerową Giełdę Książki!

Miejsce: Rynek Miejski w Oleśnicy
Kategoria: Biblioteka
Data: 2023-06-01
Godzina: 09:00

1 i 2 czerwca ponownie szykujemy dla Was plenerową Giełdę Książki! Spotkacie nas tradycyjnie w rynku przy pomniku Nike! W naszym pomarańczowym namiocie znajdziecie mnóstwo tytułów do wyboru!

Zapraszamy od 09.00 do 18.00!

do góry